Tým pro anglický program

Seznamte se se členy našeho týmu. Rodilí mluvčí učí angličtinu formou her a přirozené komunikace. Vaše děti tak získávají náskok před vrstevníky již
v útlém věku.

Meredith Griebel

Učitelka, rodilá mluvčí anglického jazyka

Vzdělání: VŠ

Narodila jsem se a vyrůstala jsem v Arkansasu v USA. Vždycky jsem ráda pracovala s dětmi a do své první práce  jsem nastoupila, když mi bylo 12 let. Po celou střední školu jsem pracoval jako instruktor plavání pro děti ve věku od 6 měsíců do 12 let. Později jsem se rozhodla přestěhovat do Prahy, abych se vzdělávala, cestovala a poznávala různé kultury. V roce 2019 jsem získala certifikaci TEFL od Mezinárodní akademie TEFL a začala jsem učit. Také jsem pracovala na anglickém letním táboře s dospívajícími dětmi.   Ráda vyhledávám příšery a vlkodlaky, pořádám taneční zábavy, vyrábím a vidím  svět jejich očima. Jsem ráda, když mohu pozorovat individuální pokrok dětí. Učíme se společně a bavíme se nekonečně dlouho. Učíme je všemu – od přírodovědných předmětů, matematiky, čtení a psaní, správnému ​​chování a způsobu života. Pomáháme jak sdílet a zvládat mnoho našich emocí. Věřím, že by se děti měly vždy cítit bezpečně a pohodlně, a snažím se, aby bylo výukové prostředí co nejvíce inkluzivní. Jsme malá školní rodina a opravdu miluji a chci to nejlepší pro každé z dětí. 

Danni Morgan

Učitelka, rodilá mluvčí anglického jazyka

Vzdělání: VŠ

“Narodila jsem se v Anglii a vyrůstala jsem na Novém Zélandu. Vystudovala jsem bakalářský obor Marketing a psychologie, který jsem získala na Victoria University of Wellington, Nový Zéland. Z domova mám mnoho zkušeností jako chůva a s hlídání dětí během prázdnin i po škole. Mám také velké štěstí, že jsem tetou dvou úžasných malých dívek, kterým jsou nyní 4 a 6 let. Většinu letošního roku jsem trávila doučováním dětí během karantény ve Velké Británii, což mi dalo spoustu zkušeností s prací s dětmi! Jsem velmi nadšená z této příležitosti pracovat v Opalince a těším se na setkání s vámi všemi.”

Deepika Deepika

Asistentka, 

Vzdělání: VŠ

“Narodila jsem se v Indii a studovala jsem anglickou střední školu. Také jsem studovala angličtinu jako konkrétní předmět. Po střední škole jsem dokončila zkoušku IELTS. V Praze žiji od října 2017. S prací s dětmi mám zkušenosti od svých 14 let. Od prvního dne jsem dobrovolně učila děti ve své vesnici a starala se o děti svých rodinných příslušníků. V Praze jsem pomáhala starat se o dítě mého bratra od jeho narození (nyní mu jsou 2 a půl). Nedokážu popsat, jak moc miluji práci s dětmi a jejich sledování růstu – miluji, když mohu v jejich životech něco změnit. Jsem Opalince za tuto příležitost tak vděčná.”

Aneta Řezníčková

Učitelka, rodilá mluvčí českého jazyka

Vzdělání: VŠ

“Celé mé studium od střední až po magisterské bylo zaměřeno na předškolní výchovu. Střední škola mě připravila na práci s dětmi především po praktické stránce. Intenzivně jsem pracovala s dětmi v mateřských školách v rámci praxí a vytvářela jsem loutková představení pro děti, účinkovala v divadelních a hudebních představeních pro děti, podílela jsem se na pořádání akcí s osvětovým charakterem. Vysoká škola mi umožnila nahlédnout do předškolního vzdělávání v mnohem hlubší dimenzi. Předškolní období dítěte je jednou z nejdůležitějších etap v životě dítěte. V tomto období je mozek dítěte nejplastičtější a doslova vše nasává jako houba. Má velký vliv na vztah a úspěšnost v dalším učení na základní škole. Mým cílem je tedy rozvíjet dítě tak, aby dosáhlo svého maximálního možného stupně rozvoje po stránce psychické, emocionální, fyzické, sociální a učební a bylo připraveno na povinnou školní docházku. Každý je jedinečný a typický, proto je potřeba k dětem přistupovat individuálně a respektovat jejich osobnost a tím posilovat jejich sebevědomí a sebepojetí. Podporovat jejich zvídavost pomocí otázek a vést je k takovému učení, kdy dítě na základě her a aktivní činnosti přichází k informacím a získává zkušenosti bez předávání hotových znalostí. Během studia jsem v letních měsících vypomáhala ve školkách jako učitelka. Během VŠ jsem také působila jako učitelka na stáži pro předškolní děti na česko-slovenské škole v Londýně a následně jako asistentka pedagoga na anglické mateřské a základní škole v Londýně. Práce s dětmi mě naplňuje, je pro mě důležité pomáhat dětem získat důvěru v sebe a neustále je motivovat k objevování světa kolem sebe, aby učení bylo hrou, měly k učení pozitivní vztah, radovaly se z nových zkušeností a informací a  zkrátka odhalit co nejvíce toho, co v nich je, a v neposlední řadě, abych se i já mohl neustále zlepšovat a být dobrým učitelem.”

Kontakt 

Pobočka Flora
+420 722 406 020

Ředitelka
ms.reditelka@opalinka.cz

Jednatelka
Opalinka mateřská škola a jesle s.r.o.
+420 773 529 411

flora@opalinka.cz 
facebook.com/opalinka

 

Další pobočky 

Webový rozcestník
www.opalinka.cz 

Pobočka Říčany
www.opalinka.cz/ricany

Kudy k nám

Slezská 117

130 00 Praha 3-Vinohrady

Otevřeno
po-pá 8.00-18.00 hod. (anglický program)
po-pá 8.00-17.00 hod. (český program)

Provozovatel

Opalinka mateřská škola a jesle s.r.o.

IČO: 03708411

Spisová značka: C 236535 vedená u Městského soudu v Praze

Přihláška

Chcete, aby i Vaše děti navštěvovaly anglicko-českou školku s rodilými mluvčími? Přihlaste je k nám do Opalinky!

Formulář přihlášky najdete ZDE.

Dovolujeme si Vás informovat, že se nám podařilo uspět s žádostí o dotaci z fondů Evropské unie, a to v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (Šablony III. pro OPALINKA mateřská škola a jesle s.r.o., reg.číslo je CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_081/0022651). Našim cílem je zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení jejich relevance pro trh práce. Personální podpora, společné vzdělávání a rozvoj dětí a žáků ve spolupráci s rodiči/veřejností. Usnadnění přechodu dětí do MŠ a následně do ZŠ.